Otwarcie kąpieliska Krubin

25 czerwca odbędzie się otwarcie sezonu na zrewitalizowanym kąpielisku Krubin.

W dniu rozpoczynającym sezon na kąpielisku, w ramach dodatkowych atrakcji, pojawią się dmuchańce dla dzieci, gry, zabawy. Na miejscu będą stoiska z kulinariami i napojami. Wystawcy rozstawią stoliki, krzesła, w tle będzie brzmiała muzyka puszczana przez DJ-a. Na godz. 11.00 zaplanowano fitness na plaży oraz turniej w plażową piłkę siatkową. Udział może wziąć każdy. Na kąpielisko w najbliższą niedzielę będzie można dojechać specjalnym autobusem ZKM, który zabierze pasażerów spod ratusza o godz. 10.00, 13.00, 15.00. Powrotne kursy – spod kąpieliska pod ratusz – zaplanowane są na godz. 12.30, 14.30, 18.00.

Na kąpielisko nawieziono czysty miękki piasek, plaża została poszerzona. Poszerzony i odnowiony został pomost. Konstrukcję oczyszczono, pomalowano i zabezpieczono przed korozją, zamontowano nowe deski z modrzewia syberyjskiego. Od strony lasu powstało piaszczyste boisko do siatkówki z niezbędną infrastrukturą. Na terenie kąpieliska pojawi się nowy pawilon dla ratowników, do którego utworzono zjazd. Nowe elementy to również dwie przebieralnie, przenośne toalety, stojak na dwanaście rowerów, ławki, kosze na śmieci. Do dyspozycji będą cztery kajaki, cztery rowery wodne i pięć stołów piknikowych. Zamontowana została „pajęczyna” – konstrukcja zabawowa dla dzieci, sześć żagli przeciwsłonecznych i maszt flagowy.

Rewitalizacja i zagospodarowanie kąpieliska Krubin to zwycięski projekt ogólnomiejski, zgłoszony w ramach Budżetu Obywatelskiego przez radnego Wiesława Brzozowskiego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*