Pijany kierowca zakończył jazdę na ogrodzeniu!

Nietypowo rozpoczęła się niedzielna służba policjantów z Posterunku Policji w Glinojecku. Kilka minut po godz. 18 mundurowi byli świadkami niebezpiecznego zdarzenia na ul. Płockiej w Glinojecku. Kierujący volkswagenem, który poruszał się w kierunku Ciechanowa, stracił panowanie nad pojazdem, wjechał na wysepkę na przejściu dla pieszych i uszkodził znak drogowy. Następnie zjechał na chodnik, uszkodził kolejny znak drogowy, barierki ochronne i latarnię. Swoją jazdę zakończył na ogrodzeniu.

Policjanci natychmiast podbiegli do volkswagena. Za kierownicą siedział 21-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego. Mundurowi od razu wyczuli od mężczyzny alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 21-latka wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna nie ma prawa jazdy. Na szczęście nikt w wyniku tego zdarzenia nie odniósł obrażeń.

Teraz 21-latek odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości grozi mu do 3 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Odpowie również za popełnione wykroczenia.

Kierowco pamiętaj! Wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu, możesz wyrządzić krzywdę sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego. Alkohol prowadzi do:

  • zmniejszenia szybkości reakcji,
  • ograniczenia pola widzenia,
  • błędnej oceny odległości i szybkości,
  • błędnej oceny własnych możliwości i znacznego obniżenia samokontroli oraz koncentracji,
  • rozproszenia uwagi oraz senności.

Źródło: KPP w Ciechanowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*