Podsumowanie sytuacji na drogach powiatu ciechanowskiego

Wczoraj na drogach powiatu ciechanowskiego, doszło do 5 niegroźnych zdarzeń drogowych, pierwsza kolizja została odnotowana o godz. 7:20 w Gąsocinie na ul. Granicznej, 52-letni kierowca samochodu Land Rower wjechał do przydrożnego rowu, w tym przypadku nie tylko warunki atmosferyczne przyczyniły się do zdarzenia, kierujący samochodem miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

O godz. 13:20 W Ciechanowie na ul. Sikorskiego doszło do zderzenia na parkingu sklepowym, o godz. 14:20 w miejscowości Kownaty Żędowe kierujący busem w trakcie wymijania uderzył w lusterko autobusu, o godz. 18:00 w Ciechanowie na ul. Przasnyskiej kierowca skody fabia wjechał do przydrożnego rowu natomiast o godz. 20:00 w m. Gołotczyzna na ul. Ciechanowskiej zderzyły się dwa busy Peugeot Boxer i Renault Master.

Na szczęście we wszystkich przypadkach nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. Przypominamy, aby przygotować samochód do podróży, o obowiązku odśnieżania pojazdu oraz o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze.

Prawidłowe odśnieżanie samochodu powinno obejmować:

  • odśnieżanie tylnej i przedniej szyby oraz szyb bocznych,
  • usunięcie śniegu i lodu z lusterek,
  • usuwanie śniegu z reflektorów i dachu,
  • usunięcie śniegu z tablic rejestracyjnych.

Źródło: KPP w Ciechanowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*