Podsumowanie weekendu przez Policję

Sprawcy kradzieży i włamań w rękach policjantów

Ciechanowscy policjanci ustalili sprawców kradzieży oraz włamań do sklepów i miejskiej skarbonki. Dwie osoby już usłyszały zarzuty. Sprawcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 W nocy z 31 maja na 1 czerwca w Ciechanowie na osiedlu bloki doszło do kradzieży                                   z włamaniem do sklepu, skąd sprawcy ukradli artykuły spożywcze o wartości około 200 złotych oraz pieniądze o wartości blisko 1000 złotych. Dodatkowo sprawcy usiłowali włamać się do dwóch innych sklepów uszkadzając tym samym witryny sklepowe. Tej samej nocy Ci sami sprawcy ukradli skrzynkę pocztową na listy. Policjanci kilka godzin po zgłoszeniu ustalili sprawców. Są to czterej nastolatkowie, mieszkańcy powiatu ciechanowskiego oraz Ciechanowa. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że wytypowane osoby brały udział również w kradzieży z włamaniem do skarbonki umieszczonej w centrum Ciechanowa. W nocy z soboty na niedzielę sprawcy zbili szybę w skarbonce a następnie ukradli 4 tysiące złotych.

Dwóch sprawców już usłyszało zarzuty to 17-letni mieszkańcy powiatu ciechanowskiego.

Funkcjonariusze łącznie przedstawili 6 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem, w których brali udział nastolatkowie.

Trzy ofiary śmiertelne zdarzenia drogowego w Woli Pawłowskiej

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w sobotę (04.06.br) ok. godz. 04:48 w m. Wola Pawłowska powiat ciechanowski. 40-letni mężczyzna mieszkaniec powiatu łukowskiego, kierując pojazdem marki Audii Q5 prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków jazdy i na łuku drogi zjechał na prawe pobocze uderzając w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierowca oraz pasażer siedzący                            z przodu pojazdu, 34-letni mieszkaniec powiatu mławskiego. Pasażerka pojazdu siedząca z tyłu 30-letnia kobieta, mieszkanka powiatu mławskiego, z ciężkimi obrażeniami została przewieziona do szpitala, gdzie w trakcie czynności ratunkowych zmarła. Na miejscu policjanci wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Ciechanowie.   

Kierowca z promilami zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie

W piątek ( 03.06.br) dzięki obywatelskiej postawie trzech młodych mężczyzn doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego.

3 czerwca br. ok. godz. 16:20 dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, iż w m. Wólka Garwarska gm. Glinojeck  trzech młodych mężczyzn, mieszkańców powiatu ciechanowskiego i  przasnyskiego  ujęło nietrzeźwego kierującego pojazdem  Skoda Octavia.  Przybyły na miejsce patrol Policji zatrzymał 56 – letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego. Świadkowie zdarzenia uniemożliwili kierowcy skody dalsza jazdę i zmusili do zatrzymania, zajeżdżając drogę własnym pojazdem. Kierującego pojazdem  Skoda Oktavia  poddano badaniu na zawartość alkoholu z wynikiem 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w jednostce Policji do wyjaśnienia.

Godna naśladowania postawa innych kierowcy jest dowodem na to, że coraz częściej mówimy stanowcze „nie” pijanym kierowcom.

Również 3 czerwca br. o godz. 03:30 w m. Gołymin Ośrodek funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Audii, którym poruszał się 27-letni mieszkaniec powiatu makowskiego. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało u mężczyzny ponad promil alkoholu. Ponadto kierujący miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco włącz myślenie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*