Policyjna interwencja podczas meczu MKS Ciechanów - Polonia Warszawa

W minioną sobotę (20.04) na stadionie MOSiR w Ciechanowie został rozegrany mecz piłki nożnej pomiędzy drużyną MKS Ciechanów i Polonia Warszawa. Nad bezpieczeństwem mieszkańców Ciechanowa i kibiców czuwali ciechanowscy policjanci. Niestety, w trakcie zabezpieczenia meczu doszło do incydentów. Funkcjonariusze interweniowali w związku z odpaleniem materiałów pirotechnicznych na stadionie. W związku z agresywnym zachowaniem kibiców i próbą uniemożliwienia przeprowadzenia interwencji policjanci zmuszeni byli do użycia środków przymusu bezpośredniego, które ostatecznie pozwoliły na opanowanie całej sytuacji.

W związku z tym zdarzeniem policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego, który odpowie za znieważenie interweniujących funkcjonariuszy. Mężczyzna w trakcie wykonywanych czynności służbowych wyzywał policjantów słowami wulgarnymi. Po czynnościach 28-latek został zwolniony. Za popełnione przestępstwo z art. 226 kodeksu karnego  grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.

Ponadto policjanci wobec dwóch mężczyzn w wieku 28 i 27 lat skierowali wnioski o ukaranie do sądu w związku z odpaleniem materiałów pirotechnicznych. Dwóch mężczyzn w wieku 39 i 47 lat odpowie za używania słów wulgarnych w miejscu publicznym.

Źródło: KPP w Ciechanowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*