Polska pokonała Chile w ostatnim spotkaniu przed mundialem

Wczoraj nasi piłkarze po raz ostatni mieli okazję by sprawdzić swoje umiejętności przed mistrzostwami świata w Katarze. Reprezentacja Polski zagrała w dość eksperymentalnym składzie. Czesław Michniewicz postawił na trójkę obrońców, którymi z dużym prawdopodobieństwem będzie zaczynał spotkania w finałach MŚ 2022, jednak inne pozycję będą wymagać większej analizy ze strony trenera.

Sprawdzian uwydatnił nasze słabe strony. Słodko – gorzki sparing z Chile potwierdził słabą grę w środku pola, chaotyczny atak, słabe poruszanie się między strefami. Najmocniejszym punktem reprezentacji wydaję się być pozycja bramkarza. Łukasz Skorupski choć nie miał zbyt wiele interwencji pokazał, że będzie solidnym zmiennikiem Wojciecha Szczęsnego. Odrobinę optymizmu wlali w serca kibiców zmiennicy, którzy trochę odmienili obliczę gry naszego zespołu.

Na murawę weszli Kamil Grosicki, Damian Szymański, Krzysztof Piątek i Jakub Kamiński, a w przerwie Bartosz Bereszyński. Po kilku lepszych akcjach przyszła 85. minuta. Polacy byli o włos od bramki, ale skończyło się tylko rzutem rożnym, a ten dał gola. Piątek dopadł do piłki odbitej przez ClaudioBravo po strzale Jakuba Kiwiora i wpakował piłkę do siatki.

Cóż pocieszający jest fakt, że na boisku zabrakło największych gwiazd naszego zespołu, których trener oszczędza na kluczowe mecze w Katarze. Miejmy nadzieję, że to oni wprowadzą jakość gry do zespołu, której absolutnie brakowało reprezentacji.

Polacy pierwszy mecz na mundialu zagrają już 22 listopada, czyli za niespełna tydzień. Na początek ekipę Biało-Czerwonych czeka wymagający bój z Meksykiem, a więc rywalem powszechnie uważanym za tego, który będzie chciał kosztem naszego zespołu awansować obok Argentyny do 1/8 finału mundialu w Katarze.

Skład Polski: Skorupski – Glik, Bednarek, Kiwior – Gumny, Krychowiak, Szymański, Żurkowski, Frankowski – Milik, Świderski
Rezerwowi: 1. Wojciech Szczęsny, 22. Kamil Grabara, 26. Kacper Tobiasz – 2. Matty Cash, 3. Artur Jędrzejczyk, 4. Mateusz Wieteska, 6. Krystian Bielik, 8. Damian Szymański, 9. Robert Lewandowski, 11. Kamil Grosicki, 13. Jakub Kamiński, 18. Bartosz Bereszyński, 20. Piotr Zieliński, 21. Nicola Zalewski, 23. Krzysztof Piątek.
Skład Chile: Bravo – Soto, Sierralta, Maripan, Suazo – Nunez, Medel, Mendez, Vidal – Valencia, Sanchez

fot:Łączy nas piłka

  1. futbol pisze:

    Dlaczego nie ma podanego, że większość tekstu jest skopiowana z artykułu na stronie futbol.pl? Trzeba poinformować autora, że ktoś w Ciechanowie wykorzystuje jego relację.

    1. Michał Karaszewski pisze:

      Nie ma podanego ponieważ jak to Pan określił “większość tekstu” nie została skopiowana ze strony futbol.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*