Pomimo zakazu sądowego wsiadł za kierownicę

Sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi nie przeszkodził 43-letniemu mieszkańcowi powiatu przasnyskiego wsiąść za kierownicę opla. Dodatkowo auto, którym się poruszał nie posiadało ważnego badania technicznego. Za niestosowanie się do sądowego zakazu mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

17 kwietnia kilka minut po godz. 3.00 w Ciechanowie na ul. Armii Krajowej  policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego ciechanowskiej komendy  zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Opel. Pojazdem kierował 43-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych  bazach danych okazało się, że ma on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.Dodatkowo auto, którym się porusza nie posiada ważnego badania technicznego. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że zakaz prowadzenia pojazdów jest środkiem karnym orzekanym przez sąd wobec sprawców przestępstw lub wykroczeń drogowych skierowanych przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji. Stosowany jest on najczęściej w przypadku osób, które spowodowały wypadek drogowy, prowadziły pojazd w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego.

mł. asp. Magda Zarembska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*