Powstanie mural na 100-lecie odzyskania niepodległości (Konkurs)

Miasto przygotowuje szereg wydarzeń, związanych z przyszłorocznymi obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednym z elementów uczczenia

rocznicy będzie mural patriotyczny. Miasto na projekt muralu ogłasza konkurs. Prace można składać do 30 września. Nagroda dla autora zwycięskiej propozycji to 3 tys.zł. Mural powstanie na budynku przy pl. Kościuszki 1/3, projekt zostanie oficjalnie zaprezentowany 11 listopada bieżącego roku. Tematyka pracy musi być związana z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Udział w konkursie może wziąć każdy. Powołana przez prezydenta miasta komisja konkursowa będzie oceniała walory artystyczne oraz zgodność z tematyką konkursu. Prace należy dostarczyć do 30 września do Urzędu Miasta Ciechanów do Biura Obsługi Interesanta przy ul. Wodnej 1, bądź przesłać pocztą z dopiskiem „Konkurs na mural”. Praca konkursowa powinna zawierać plik z projektem na nośniku cyfrowym wraz z wydrukiem oraz wizualizację muralu na ścianie. Szczegóły określa regulamin, dostępny na stronie internetowej Urzędu Miasta. Informacji udziela Wydział Planowania Przestrzennego i Gospodarki Nieruchomościami (tel. 23 674 93 08). Oficjalna prezentacja zwycięskiego projektu oraz przedstawienie jej autora odbędzie się podczas uroczystości 11 listopada 2017 roku.

Mural powstanie na północnej ścianie szczytowej budynku, znajdującego się przy pl. Kościuszki 1/3. Obejmie obszar od poziomu piątej kondygnacji w dół – do wysokości drugiej lub trzeciej. Zajmie powierzchnię około 105 m². Z inicjatywą w sprawie patriotycznego muralu wystąpiło do prezydenta stowarzyszenie „Narodowy Ciechanów”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*