Rozpoczęła się modernizacja COEK STUDIO

Rozpoczęła się modernizacja COEK STUDIO w Ciechanowie. W studiu nagrań jest już nowa elektryka, zaślepione zostały okna, a ściany przygotowywane są pod ustroje akustyczne. W najbliższych dniach dostarczona zostanie pierwsza tura nowego sprzętu elektronicznego. Wszystko to przełoży się na jakość nagrań i możliwości bardziej profesjonalnego wykorzystywania studia.

Wokół budynku rozstawione zostały rusztowania, demontowany jest siding. Po ociepleniu będzie wykonana nowa elewacja. Modernizację przejdą schody, zostaną wymienione drzwi. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Łazienki zostały przebudowane, na ścianach i podłogach położono płytki, podwieszane są sufity. W pomieszczeniach skończono wentylację. Zakończono wylewkę w sali baletowej, gdzie powstanie nowa podłoga. Robione są tynki i gładzie na ścianach. Prace w ramach inwestycji obejmują także galerię, pracownię rozwijania umiejętności manualnych, pomieszczenie, które stanie się małą salą widowiskową. Dzięki stworzeniu sali widowiskowej, pojawi się możliwość organizowania koncertów i przedstawień teatralnych Będzie tam mała scena z podestem, kurtyną, oświetleniem i nagłośnieniem. Galeria zyska nowoczesne profesjonalne wyposażenie, systemy wystawiennicze, oświetlenie, które pozwolą na właściwą ekspozycję prac. Wprowadzone rozwiązania pozwolą rozszerzyć jej możliwości. Poprzez zakup koniecznych mebli, remont sali plastycznej z jej zapleczem, poprawią się warunki, w których odbywają się cieszące się dużym zainteresowaniem zajęcia.

Stara kotłownia gazowa w obiekcie została wymieniona na węzeł ciepłowniczy zasilany z miejskiej sieci ciepłowniczej, przebudowana została instalacji c.o., instalacja pompy ciepła powietrze/woda, wymienione zostanie oświetlenia na energooszczędne typu LED. W konsekwencji wprowadzenia tych rozwiązań nastąpi znaczna poprawa efektywności energetycznej budynku na poziomie ponad 66%.

Znoszone są bariery architektoniczne. Planowany jest montaż urządzeń, zwiększających dostępność obiektu osobom z różnymi rodzajami niepełnosprawności, min. ruchowymi, sensorycznymi, intelektualnymi i psychicznymi. Jednym z rozwiązań będzie montaż krzesła schodowego na torze krzywoliniowym, co umożliwi niepełnosprawnym przemieszczanie się między kondygnacjami.

Na czas remontu pomieszczenia miejskiej jednostce kultury udostępnił MOSiR. Znajdują się one w hali przy ul. 17 Stycznia 60C (wejście boczne, na końcu korytarza). Kontakt telefoniczny z COEK STUDIO: 570 809 003.

W lutym ubiegłego roku miasto pozyskało unijne dofinansowanie. Pod koniec listopada prezydent Krzysztof Kosiński podpisał umowę z wykonawcą. Wartość zadania to 2 195 550 zł. W 80% koszt będzie pokryty z pozyskanych unijnych pieniędzy. Zakończenie inwestycji planowane jest pod koniec maja.

Źródło: UM Ciechanów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*