Od stycznia adoptujący psy ze schroniska zwolnieni z opłaty od posiadania psów

1 stycznia wchodzi w życie uchwała, której celem jest zwiększenie szans bezdomnych zwierząt na znalezienie domu. Osoby, które po tym terminie adoptują psa ze schroniska, który został odłowiony z terenu Ciechanowa, nie będą musiały uiszczać corocznej opłaty, pobieranej w Urzędzie Miasta.

Osoba, która adoptuje psa ze schroniska, powinna przyjść do Urzędu Miasta Ciechanów, do Wydziału Podatków i Opłat i przedłożyć umowę adopcyjną bądź kartę ewidencyjną zwierzęcia. Należy to zrobić do końca marca lub, jeżeli adopcja nastąpiła później, maksymalnie dwa tygodnie od dnia jej dokonania. Zwolnienia dotyczą psów odłowionych z terenu Gminy Miejskiej Ciechanów.

„Zwolnienie z tej opłaty to przede wszystkim dodatkowa zachęta do adopcji w trosce o dobro zwierząt. Poza tym, koszty związane z przebywaniem psów w schronisku odłowionych z terenu naszego miasta, ponosi miasto. W związku z tym adopcje takich psów wiążą się także ze zmniejszeniem ponoszonych przez miasto kosztów” – powiedziała skarbnik miasta Ewa Szeluga.

Renata Jeziółkowska

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Ciechanów

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*