Sympozjum Akcji Katolickiej online

Akcja Katolicka Diecezji Płockiej zaprasza na sympozjum online o słudze Bożym kard. Stefanie Wyszyńskim – 21 listopada 2020 r.

Z powodu pandemii w tym roku nie może odbyć się tradycyjne, listopadowe sympozjum Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej. W zamian będzie można uczestniczyć w spotkaniu online – o słudze Bożym kard. Stefanie Wyszyńskim. Prelekcje gości znajdą się na  profilach fejsbukowych Akcji Katolickiej, Katolickiego Radia Diecezji Płockiej, płockiej edycji Gościa Niedzielnego i diecezji płockiej – 21 listopada 2020 r., w przeddzień uroczystości Chrystusa Króla, która jest świętem patronalnym organizacji.      

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która w tym roku przypada 22 listopada, jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Jej hasłem są słowa „Odnowić wszystko w Chrystusie”.  W Płocku tradycyjnie w przeddzień tej uroczystości Akcja Katolicka Diecezji Płockiej organizowała sympozjum naukowe, nawiązujące do aktualnych wydarzeń w Kościele. W tym roku z powodu pandemii organizacja stacjonarnego sympozjum jest niemożliwa.

Sympozjum, zaplanowane w hołdzie słudze Bożemu kard. Stefanowi Wyszyńskiemu, Prymasowi Tysiąclecia, odbędzie się online: „Zapraszamy do wspólnego uczestnictwa w sympozjum na fejsbukach Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej, Katolickiego Radia Diecezji Płockiej, diecezji płockiej i płockiej edycji Gościa Niedzielnego –  w dniu 21 listopada, początek o godz. 10:00” – zaprasza Wiesława Winiarska, prezes Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej.

Prelekcje o kard. Stefanie Wyszyńskim, Prymasie Tysiąclecia, online wygłoszą: o. Gabriel Bartoszewski OFM Cap., postulator procesu beatyfikacyjnego kard. Stefana Wyszyńskiego, Piotr Dmitrowicz, dyrektor Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie oraz Beata Mackiewicz, członkini Instytutu Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*