T4B Bike Team kończy sezon sportowy 2017 z sukcesami !

W dniu 12 grudnia w restauracji Qbatura Stowarzyszenie Ciechanowska Grupa Rowerowa zorganizowała konferencję prasową podsumowującą zakończony już sezon sportowy drużyny kolarskiej T4B Bike Team.

Na konferencję przybyli zaproszone władze miasta, sponsorzy, partnerzy drużyny i media ciechanowskie.

Spotkanie poprowadził Jakub Sprusiński – prezes stowarzyszenia. Przedstawił pokrótce historię stowarzyszenia, które zostało założone w 2001 roku. Podkreślił, że od samego początku istnienia celem nadrzędnym stowarzyszenia było skupianie byłych kolarzy, którzy zakończyli karierę i amatorów, którzy pragnęli rozpocząć przygodę z tą dyscypliną sportową. Stowarzyszenie stanowiło istotną pomoc w trenowaniu zawodników, pomocy w sprawach technicznych, wsparciu organizacji jak i samych wyjazdów na zawody sportowe.

Następnie zaprezentowane zostały statystyki i osiągnięcia drużyny, a są one naprawdę imponujące. W sezonie drużynę reprezentowało 27 zawodników. Drużyna odnotowała 312 osobowo startów (+11% vs 2016). Zawodnicy startowali w 51 miejscowościach m.in.: Gdańsku, Toruniu, Olsztynie, Mrągowie, Mikołajkach, Warszawie, Płocku, Mławie, Józefowie, Legionowie, Łodzi, Piasecznie, Puławach, Janowie Lubelskim, Ełku, Brodnicy, Rawie Mazowieckiej, Nałęczowie, Radzyminie, Istebnej, Poznaniu.

Największym osiągnieciem było zdobycie 1 miejsca w Klasyfikacji Generalnej Drużyn cyklu Cisowianka Road Tour 2017. Warto wspomnieć że w 2016 drużyna zdobyła 3 miejsce i rozpoczynając sezon zapowiedziała progres i walkę o wyższe miejsce co zrealizowała. W cyklu wyścigów Cisowianka Mazovia MTB Maraton w klasyfikacji drużynowej zdobyliśmy 9 miejsce. Następnie warto wspomnieć o indywidualnych sukcesach zawodników drużyny T4B Bike Team:

Adam Płoski został zwycięzcą Pucharu Mazowsza 2017 na dystansie fit.

Zbigniew Rybacki został Górskim Mistrzem Polski Służb Mundurowych 2017

Zbigniew Rybacki został Wicemistrzem Polski Amatorów ze startu wspólnego 2017

Gabriel Girau zdobył 5 miejsce Mistrzostwa Świata Masters St. Johann in Tirol, Austria 2017 w swojej kategorii wiekowej.

Podsumowując, zawodnicy odnotowali 82 zwycięstwa i 152 razy stawali na podium:

17 razy zdobyli 1 miejsce klasyfikacji open

12 razy zdobyli 2 miejsce klasyfikacji open

5 razy zdobyli 3 miejsce klasyfikacji open

65 razy zdobyli 1 miejsce klasyfikacji wiekowej

26 razy zdobyli 2 miejsce klasyfikacji wiekowej

27 razy zdobyli 3 miejsce klasyfikacji wiekowej.

Prezes Stowarzyszenia przedstawił także plany na przyszły rok, do którego zawodnicy już intensywnie przygotowują się. Już na początku marca zawodnicy planują wspólny wyjazd na zgrupowanie na Cypr, gdzie w sprzyjających warunkach będą trenować i przygotowywać się do pierwszych startów już w kwietniu. Nowością będą starty w cyklu wyścigów kolarskich Mazury MTB i Vienna Life Lang Team, organizowanych przez dobrze wszystkim znanego Czesława Langa. Drużyna zapowiedziała także walkę o obronę 1 miejsca drużynowego w cyklu Road Tour. Na przełomie czerwca i lipca zawodnicy wystartują w 4 dniowej etapówce w Szklarskiej Porębie. Zawodnicy ciechanowskiej drużyny pojawią się także na innych imprezach sportowych w Polsce godnie reprezentując miasto Ciechanów.

Korzystając z okresu przed świątecznego wręczone zostały sponsorom oprawione koszulki kolarskie z wypisanymi największymi osiągnięciami drużyny.

Prezydent Krzysztof Kosiński skierował słowa uznania do Zawodników, zapowiedział dalszą współpracę i zaprezentował inwestycje realizowane i planowane w kwestii zwiększenia kilometrów ścieżek rowerowych w mieście.

Przedstawicielka firmy T4B, Dyrektor ds. marketingu Agnieszka Rychlicka , odbierając prezent skierowała słowa uznania dla Zawodników za uzyskane sukcesy i za sposób w jaki prezentują je. Podkreśliła, że doskonale zna wszystkie aspekty związane z uprawianiem kolarstwa jako żona kolarza, z tymi pozytywnymi jak i negatywnymi m.in. kontuzjami.

Dziękujemy naszym Sponsorom za ciepłe słowa i za to że wspieracie nas i nam kibicujecie:
T4B

Urząd Miasta Ciechanów
Fabryka Narzędzi FANAR Spółka Akcyjna
PG Bikes Ciechanów
Galeria Fitness
DSO.pl
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ciechanowie.

Rok 2018 zapowiada się bardzo interesująco. Rozpoczniemy go z mocnym akcentem już na początku marca i obiecujemy ciekawe relacje. Wystartujemy w silnym i licznym składzie w dwóch nowych cyklach maratonów górskich w Polsce, z których przygotowywać będziemy relacje, także video. Trzymajcie kciuki.

 

Autor: Jakub Sprusiński

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*