VII Ciechanów wrzuć na luz i jeszcze plus” na fotografiach- otwarcie wystawy w Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie.

9 lutego (piątek) o godz.18.00 do Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie nastąpi otwarcie drugiej wystawy fotograficznej z ubiegłorocznej imprezy “VII Ciechanów wrzuć na luz i jeszcze plus”- “Motyle i inne skrzydlate”.

Pierwsza z nich odbyła się w Bibliotece Publicznej w Ciechanowie przy ul. Warszawskiej. Później powędruje ona do mławskiej Galerii 13.

Na wernisażu będzie można zobaczyć ciekawe fotografie, które uczestniczyły w konkursie fotograficznym, ocenianym przez jury pod przewodnictwem Bolesława Prusa w składzie: Kazik Kosmala, Zdzisław Smardzewski, Grzegorz Hofman, Alicja Gąsiorowska ( członkowie Ciechanowskiego Klubu Fotograficznego), ambasador fair play biznesu Krzysztof Ostromecki, oraz społeczny rzecznik Praw TPD Wiesława Żagiel.

I miejsce w ocenie jury zajął- Krzysztof Pilarski, II miejsce- Michał Kondracki, III miejsce-Roman Nadaj, Wyróżnienie- Wiesław Suchodolski. W konkursie na najlepszy video klip laureatem został Michał Karaszewski natomiast na najlepszą prezentację zdjęć- Krzysztof Pilarski: zdobywca Nagrody Głównej, którym było dzieło malarki Joanny Rodowicz „Motyl”.

Oprócz nagrodzonych prac na wernisażu będzie można obejrzeć zdjęcia kilkorga pasjonatów fotografii: w znakomitej większości ich autorami są fotograficy zrzeszeni w Ciechanowskim Klubie Fotograficznym: Bolesław Prus, Kazik Kosmala, Andrzej Bayer, Wioleta Piątkowska,Teresa Sokołowska, Edyta Makowska, Elżbieta Nowak, oraz Grzegorz Małkowski i Marta Pilarska. W sumie około 70 kolorowych prac.

Na jednej z fotografii będzie można zobaczyć 450 ludzi przebranych za motyle, które przyleciały na ten happening z Anglii, Danii, Kanady i z Włoch ustanawiając jako pierwsi w Świecie Rekord w ilości ludzi przebranych za motyle. Nikt przed nami nie dokonał tej próby.

Poznacie Państwo ludzi, którzy tworzą tą ciekawą imprezę integrując lokalną społeczność czyli Społeczny Komitet Organizacyjny Imprezy „Ciechanów wrzuć na luz i jeszcze plus”, oraz tych, którzy od wielu lat bezinteresownie ją wspierają- to najwspanialsi z najwspanialszych: osoby prywatne, firmy, media, placówki oświatowe (Żłobek Miejski i Żłobek Kindero, Miejskie Przedszkola : Nr 1, 3, 4, 5, 6 i10, Niepubliczne Przedszkola: Smerfy, Stumilowy Las, Akademia Małych Odkrywców, Tęcza, Akademia Krasnoludków, Szkoły Podstawowe: Nr 3, 4, 5, 6, 7, Szkoła Podstawowa STO, Gimnazjum Nr 1 i 3, PWSZ w Ciechanowie Grupa Młodzieży Dziarnoland, harcerze z Gruduska, Technikum Mundurowe w Ciechanowie z kilku dziesięciorgiem reprezentantów, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Ciechanowie i Policealne Studium Medyczne, grupy taneczne, Grupy Rekonstrukcyjne z Radzanowa i z Mławy, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Dzierzgowa i Orkiestra Dęta OSP z Ciechanowa, grupy sportowe : teakwondo, karate, rugby, podnoszenie ciężarów oraz różne instytucje: Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Ciechanowie, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oraz Dom Pomocy Społecznej. Ta impreza jest tryumfem wolontariatu. Każdy daje bowiem coś od siebie- jedni swój cenny czas i pracę ( np.: będąc uczestnikami korowodu), ciechanowskie kwiaciarnie ofiarowują kwiaty (Goździk, Joanna, Stokrotka i Baccara), kilka ciechanowskich lokali gastronomicznych zapewniło katering dla orkiestr dętych i Grupy Rekonstrukcyjnej ( Hotel Korona , Atena , Qbatura, Deja Wu i Pizzeria San Marino), Zakład Cukierniczy Dmochowscy- ciastka natomiast Hurtownia Sawa – wody mineralne i cukierki, jeszcze inne firmy projektują bądź drukują plakaty ( Firma Jaco i Druk-Serwis). W ubiegłym roku kilka firm opłaciło scenę- Radmar, Delta, PSB Mrówka, Bank Spółdzielczy w Płońsku oraz Medis- Stomatologia i Medycyna Estetyczna. Społeczny Komitet Organizacyjny Imprezy „VII Ciechanów wrzuć na luz i jeszcze plus” opłacił wynagrodzenie szczudlarzy, kataryniarza, gażę konferansjerki oraz wiele innych koniecznych wydatków. Od lat pomocą imprezie służą: Salon Miss Beaty Czyżykowskiej, Makeup Room Marty Siwek, Dom Ubezpieczeniowy Spectrum, Zakład Optyczny Bayer, Firma Intur i Foto Alicja oraz Firma Sigma Max .

Nieoceniona, profesjonalna i życzliwa jest też pomoc Urzędu Miasta Ciechanów, Pana Prezydenta Ciechanowa Krzysztofa Kosińskiego i Pani wiceprezydent Joanny Potockiej-Rak oraz Pani rzecznik Renaty Jeziółkowskiej. Doskonale układa się nam również współpraca z ciechanowskim

MOSiR-em oraz Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie. Dzięki wzorowym relacjom z Komendą Powiatową Policji i Straży Pożarnej co roku podczas imprezy odbywają się pokazy i zwiedzanie wozu strażackiego i policyjnego. Każdy wnosi coś osobistego w tą imprezę.

A to czego w żaden sposób nie można zmierzyć to wzajemna życzliwość i radość panująca w dniu tego happeningu.

Ciechanów po raz kolejny udowodnił, że jest wyjątkowym miastem. Świadczą o tym tłumy Ciechanowian biorących udział w tej imprezie – ponad trzydzieści grup: sportowych, tanecznych, placówki oświatowe, wyższe uczelnie oraz przybyli na tą imprezę goście z różnych mazowieckich miejscowości : z Mławy, Przasnysza, Pułtuska, Dzierzgowa czy Gruduska a także z różnych krajów nie tylko Europy ale również zza Oceanu. Korowód liczący około tysiąc osób urozmaiciły dwie Orkiestry Dęte: z Dzierzgowa i Ciechanowa oraz zabytkowy kabriolet Kaza Kubacza i “Karoca Królowej” Bogusława Podgórskiego. Kolejny raz ulicę Warszawską ożywił kataryniarz Piotr Bot, cyrkowiec Łukasz Bach z Warszawy oraz Grupy Szczudlarzy z Płocka i Sochaczewa.

O porządek w korowodzie zadbali uczniowie Mundurowej Szkoły Technicznej w Ciechanowie a nad zasadami ustanawiania Rekordu Guinnessa w ilości ludzi przebranych za motyle czuwali sędzia Główny: Prezes TKKF Zenon Lewandowski oraz pracownicy TKKF: Anna Cichocka i Waldemar Podgórski.

Na scenie wolontaryjnie wystąpiły trzy wspaniałe grupy wokalno -instrumentalne: Fejs, DX i Fact a finał należał do niezwykle widowiskowego Teatru Ognia Maori, który oczywiście również wystąpił wolontaryjnie.

Ubiegłoroczną imprezę relacjonowały: Teleexpress, Kurier Mazowiecki, TV Ciechanów, TV Mazowsze oraz liczne media lokalne: KRDP , Tygodnik Ciechanowski, Puls Ciechanowa, Gazeta Samorządu Miasta Ciechanów, Czas Ciechanowa, Tygodnik Ilustrowany, Ciechanów Inaczej, Ciechanów Online, CiechTivi oraz Samorządowiec Powiatu Ciechanowskiego.

Podczas wernisażu poznamy zwycięzcę konkursu “Wyluzowani 2017” oraz termin i temat przewodni tegorocznej imprezy VIII Ciechanów wrzuć na luz i jeszcze plus.

Ta impreza to sukces nas Ciechanowian – wszystkich razem i każdego z osobna: zintegrowanych,

wzajemnie do siebie życzliwych i radosnych. I tak trzymać!

 

Tekst: Alicja Gąsiorowska – Przewodnicząca Społecznego Komitetu Organizacyjnego Imprezy „Ciechanów wrzuć na luz i jeszcze plus”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*