Wielkanocna Zbiórka Żywności i „Mecz z Jajem”

Jak co roku Bank Żywności organizuje zbiórkę jedzenia dla potrzebujących. W Ciechanowie potrwa ona od 31 marca do 1 kwietnia. Artykuły spożywcze będzie można wkładać do koszy  w dziesięciu sklepach (wszystkie Biedronki, sklepy Gram, Carrefour, Kaufland, Elbit Przy Farze, POLOmarket)

 

Tegoroczna Wielkanocna Zbiórka Żywności odbywać się będzie od piątku do niedzieli w 347 miejscowościach w Polsce. Weźmie w niej udział ponad 28 tysięcy wolontariuszy. W Ciechanowie zaplanowana jest na piątek i sobotę. Żywność trafi najpierw do magazynów Banków Żywności, po czym zostanie przekazana lokalnym organizacjom społecznym: hospicjom, domom samotnej matki, schroniskom dla ofiar przemocy, noclegowniom dla bezdomnych, jadłodajniom dla ubogich, rodzinnym domom dziecka, świetlicom środowiskowym. Z pomocy skorzystają również rodziny niepełne, osoby chore, samotnie wychowujące dzieci, bezdomne oraz żyjące w ubóstwie. Akcję wspierają lokalne organizacje pozarządowe, instytucje pomocowe oraz placówki oświatowe.

 

Ze zbiórką związany jest „Mecz z Jajem” pod patronatem Prezydent Miasta Ciechanów. Wydarzenie zaplanowane jest 5 kwietnia o godz. 11.00 w hali sportowej MOSiR przy ul. 17 Stycznia 60C. W rywalizacji wezmą udział samorządowcy i przedsiębiorcy. Jak co roku warunkiem uczestnictwa jest przekazanie artykułów żywnościowych, które trafią do Banku Żywności w Ciechanowie, a następnie przed Wielkanocą do potrzebujących. Kibicować grającym będą między innymi uczniowie ciechanowskich szkół. Organizatorem meczu jest Zespół Placówek w Dziarnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*