Wiemy jak będą wyglądać matury i egzaminy w tym roku

Matury w tym roku będą odbywać się od 4 do 20 maja, a egzamin ósmoklasisty – od 25 do 27 maja – ogłosił dziś 21 kwietnia minister edukacji Przemysław Czarnek. Nie ma żadnego zagrożenia dla stacjonarnej formuły tych egzaminów – dodał.

Nie będzie testów na koronawirusa przed egzaminami. Nie chcemy stresować zdających, wystarczą obostrzenia sanitarne – poinformował minister Edukacji i Nauki.

Matura zgodnie z planem rozpocznie się 4 maja, na 25 maja zaplanowano start egzaminów dla ósmoklasistów. Egzaminy zawodowe i egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe będą przeprowadzone w czerwcu i w lipcu.

W związku z pandemią i przedłużającym się nauczaniem zdalnym zakres tegorocznych egzaminów zostanie okrojony. Nie będzie matur ustnych. Mogą do nich podejść uczniowie, którzy wyników tego egzaminu potrzebują, np. na rekrutację na studia zagraniczne. Matury obowiązkowe będą się odbywać tylko w części pisemnej na poziomie podstawowym. Nie będzie obowiązku przystąpienia do egzaminu maturalnego z jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*