Wraca handel na miejskie targowiska i do Hali Targowej „Bloki”

Od 2 maja otwarte będzie targowisko przy ul. H. Sienkiewicza. Do handlu powrócą również pozostali kupcy w Hali Targowej „Bloki”. Od 5 maja zacznie funkcjonować targowisko przy ul. Płońskiej. Prowadzenie handlu i robienie zakupów będą możliwe wyłącznie przy stosowaniu się do przepisów i zaleceń służb sanitarnych.

Obowiązywały będą ograniczenia zarówno dla handlujących, jak i dla osób dokonujących zakupów. Przy każdym punkcie handlowym (zarówno w Hali Targowej „Bloki, jak i na targowiskach) będą mogły przebywać maksymalnie 4 osoby. Liczba osób przebywających łącznie na targowisku i w hali nie będzie mogła przewyższać 4-krotności liczby czynnych punktów sprzedaży.

Sprzedawcy będą musieli przestrzegać zasady zachowania bezpiecznej odległości – minimum 2 metry pomiędzy sobą a klientem, jak również 2 metry oddalenia od kolejnego sprzedawcy. 

Obowiązywała będzie konieczność dezynfekowania rąk przez sprzedawców po każdym kontakcie z gotówką.  

Na straganach z owocami i warzywami towar będzie mógł być podawany i dotykany wyłącznie przez sprzedawców. 

W przypadku straganów na targowiskach, gdzie dostęp do wody jest utrudniony, ręce należało będzie dezynfekować przy pomocy płynów dezynfekujących lub chusteczek nasączonych takim płynem.

Wszystkie osoby przebywające na targowiskach i w Hali Targowej „Bloki” będą musiały przestrzegać obowiązku zakrywania ust i nosa przy pomocy np. odzieży lub maseczki. Podczas zakupu towarów wszyscy zobowiązani będą do noszenia jednorazowych rękawiczek. Miasto zapewni przy wejściach na targowiska i Hali Targowej „Bloki” środki do dezynfekcji rąk. 

W przypadku lekceważenia przepisów przez kupujących i handlujących oraz konieczności interwencji służb mundurowych możliwe jest powtórne zamknięcie obiektów. Stan przestrzegania przepisów będzie na bieżąco monitorowany. 

Źródło/foto: UM Ciechanów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*