Trzy zatrzymania z narkotykami w Ciechanowie.

W ostatnich dniach ciechanowscy policjanci trzy razy zatrzymywali osoby, które posiadały narkotyki. W wyniku działań policji zatrzymane zostały 4 osoby. W efekcie przedstawiono 5 zarzutów z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. 

Do pierwszego zatrzymania doszło 1 listopada br. Tuż po godz. 22:00 policjanci z Wydziału Prewencji zauważyli samochód daewoo zaparkowany przy ul. Krubińskiej w Ciechanowie, w którym siedziały dwie osoby. Na widok radiowozu mężczyzna będący w pojeździe zaczął nerwowo się zachowywać. Policjanci postanowili sprawdzić co jest powodem jego reakcji. Podczas kontroli policjanci znaleźli w kurtce mężczyzny 3 torebeczki z suszem roślinnym. Jak się okazało właścicielem substancji zabronionych był 22-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie a następnego dnia usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. 
Kolejne osoby zatrzymane w związku z przestępczością narkotykową, również w chwili kontroli przebywały w pojeździe. 3 listopada o godz. 3:20 policjanci zauważyli zaparkowany pojazd przy ul. Niechodzkiej w Ciechanowie. W oplu siedziało dwóch mężczyzn, 20-letni i 19-letni mieszkańcy pow. płońskiego. W takcie czynności funkcjonariusze z Wydziału Prewencji  znaleźli przy kontrolowanych torebki foliowe z białym proszkiem. Wstępne badanie narkotesterem wykazało obecność amfetaminy w proszku. Tych dwóch panów również spędziło noc w policyjnym areszcie. 20-latek usłyszał zarzut posiadania oraz udzielania substancji psychotropowych, natomiast 19-latek zarzut posiadania substancji psychotropowych. 
Do ostatniego zatrzymania doszło 5 listopada br. o godz. 19:20 w Ciechanowie na ul. Narutowicza. W tym przypadku policjanci znaleźli susz roślinny u 20-letniego mieszkańca Ciechanowa. Mężczyzna został zauważony przez policjantów, którzy patrolowali teren miasta. Zachowanie przechodnia wzbudziło podejrzenie u funkcjonariuszy i przystąpili do legitymowania. Jak się okazało mężczyzna posiadał przy sobie zawiniątko z suszem, którego badanie wykazało obecność substancji zabronionej THC. I ten 20-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za popełnione przestępstwa zatrzymani muszą liczyć się z karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*