Zlot Motyli z Rekordem Świata - Ciechanów 2017

9 czerwca 2017 r. podczas Happeningu pod nazwą „VII Ciechanów wrzuć na luz i jeszcze plus” jego uczestnicy spróbują -jako pierwsi- ustanowić Rekord Świata w ilości ludzi przebranych za motyle. Do Ciechanowa przylecą „motyle” z Londynu, Kopenhagi, Monachium, z Vancouver oraz z wielu miejscowości Północnego Mazowsza i z całej Polski. Zapisują się motyle z ciechanowskich żłobków, przedszkoli, szkół, uczelni, różnych instytucji. Aby ustanowić Rekord Świata potrzebnych jest 250 motyli a do tej pory zapisało się ich prawie 400. Można zapisać się również za pomocą Facebooka na profilu wrzucnaluzciechanow.

Taki rekord staje się w Ciechanowie tradycją, gdyż podczas ubiegłorocznej imprezy zgromadzono 565 księżniczek, o 200 więcej niż dotychczasowy Rekord w Londynie – o czym relacje przekazywały: TVP 3 Warszawa, Teleexpress, TV Ciechanów i inne media.

Wydarzenie to wpisuje się w kalendarium imprez kulturalnych Ciechanowa i jest rozpoznawalne nie tylko na Mazowszu ale za sprawą bicia Rekordu Guinnessa i udziału ogólnopolskich mediów również poza granicami naszego kraju.

Społecznicy pokazują, że przy szerokim wsparciu mieszkańców, przedsiębiorców i instytucji oraz Urzędu Miasta Ciechanów nawet bez udziału środków publicznych można zorganizować imprezę przyciągającą tłumy ludzi. Wsparcie polega na tym, że jedna firma opłaca scenę, następna nagłośnienie, inna opłaca honorarium dla szczudlarzy czy kataryniarzy, kwiaciarnie dają kwiaty, ciastkarnie – ciastka, hotele zapewniają noclegi artystom przybyłym z zewnątrz, itd. Sami organizatorzy pokrywają ponad połowę wydatków. Dzięki temu „powstaje” wielka impreza kulturalno-rozrywkowa, której uczestnikami są całe rodziny mieszkańców Ciechanowa i okolic oraz goście z całej Polski i zza granicy.

Tradycją jest przejście barwnego korowodu przebierańców, w którym uczestniczy około tysiąca osób: uczniowie, studenci, grupy sportowe i taneczne, instytucje kulturalne, członkowie i podopieczni Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej, grupy rekonstrukcji militarnych, harcerze oraz rzesze mieszkańców. W korowodzie jadą też kabriolety a z balkonów lecą pieniądze (zabawkowe). Organizatorzy rozdają kwiaty, cukierki i „tony” szczerego uśmiechu. Tego dnia odbywają się koncerty orkiestr dętych, przeglądy kapel, różne animacje dla dzieci i dorosłych, występy kataryniarzy i szczudlarzy, pokazy teatru ognia. Dzieci bawią się w wesołym miasteczku, malują twarze, chodzą na szczudłach i poznają tajniki „czarodziejskiej” piaskownicy. Będą także strażacy z kampanią społeczną pod hasłem: “Kręci mnie bezpieczeństwo”, wóz strażacki oraz wóz policyjny, znakowanie rowerów i inne niespodzianki.

– Zgłoszenie ustanowienia rekordu zostało wysłane do Londynu – informuje Alicja Gąsiorowska, nauczycielka i fotografik z Ciechanowa, pomysłodawczyni imprezy i główna jej organizatorka, przewodnicząca Społecznego Komitetu Organizacyjnego. Są w nim ludzie różnych zawodów, społecznicy, których łączy pasja wspólnego działania dla dzieci, kultury, rodzinnej integracji i promocji swego miasta i regionu.

Organizatorzy Imprezy „VII Ciechanów wrzuć na luz i jeszcze plus” tradycyjnie już zapraszają na konkurs foto i video, po którym odbędą się wernisaże prac w kilku miastach Północnego Mazowsza.

Tutaj warto być! To warto obejrzeć! Bądźcie z nami. Zapraszamy! Gwarantujemy niezapomniane chwile pełne wzruszeń i pozytywnych emocji.

Tekst: Alicja Gąsiorowska

Przewodnicząca Społecznego Komitetu Organizacyjnego

VII Ciechanów wrzuć na luz i jeszcze plus.

(tel 604 786 605)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*