Chciał zarobić na kryptowalutach, a stracił 12 tysięcy złotych

Do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zgłosił się 65-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, który padł ofiarą oszustów. Mężczyzna poinformował, że kilka tygodni temu, na jednym z portali społecznościowych skontaktowała się z nim kobieta, która zachęcała do zainwestowania na rynku kryptowalut. Kobieta przekonywała 65-latka, że od kilku lat zajmuje się inwestycjami na rynku walutowym, zatrudnia wielu analityków finansowych i jeszcze nigdy nie poniosła żadnych strat. Skuszony możliwością szybkiego zarobku mężczyzna postępował zgodnie z instrukcjami i wykonał kilku przelewów na wskazane przez kobietę rachunki bankowe. Na utworzonym koncie inwestorskim obserwował zgromadzone i pomnożone pieniądze. Jednak gdy próbował wypłacić zarobione pieniądze, jego konto zostało zablokowane. Wtedy mężczyzna zorientował się, że padł ofiarą oszustwa. Stracił 12 tysięcy złotych. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z ciechanowskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą.

Policjanci ostrzegają i apelują o zachowanie rozsądku przy tego typu transakcjach. Zachowaj ostrożność jeśli skontaktuje się z Tobą osoba, która informuje o:

  • możliwości uzyskania szybkich i wysokich zysków dzięki inwestycji w kryptowaluty,
  • konieczności instalacji aplikacji (na komputerze lub telefonie), dającej możliwość automatyzacji operacji związanej z kupnem i sprzedażą kryptowaluty
  • wsparciu w inwestycjach i obsłudze aplikacji, którą zapewniają „analitycy” kontaktujący się telefonicznie i pomagający w obsłudze aplikacji.

Nie ulegaj presji, nie daj skusić się pozornie atrakcyjnym ofertom, nie działaj pod wpływem chwili! To może być oszustwo!

Źródło: KPP w Ciechanowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*