Znamy finalistów konkursu „Startuj z Mazowsza”

W trzech kategoriach social-impact, inno-tech oraz start znalazły się startupy, które nie tylko odzwierciedlają zaangażowanie i pasję mazowieckich przedsiębiorców, ale także prezentują nowatorskie podejście do kluczowych wyzwań współczesnego świata. W tej edycji konkursu w rywalizacji wzięło udział 50 startupów. Najwięcej z nich, podobnie jak w ubiegłym roku, zgłosiło się w kategorii social-impact. Pokazuje to, jak ważny jest dla współczesnych młodych firm pozytywny wpływ na otoczenie społeczne i środowiskowe Dowodzi także ich determinacji i ambicji w budowaniu biznesu w sposób zrównoważony.

Jak podkreśla marszałek Adam Struzik, Mazowsze to miejsce, w którym powstają młode innowacyjne spółki warte co najmniej 1 mld dolarów, zwane „jednorożcami”. – Dziś w tym prestiżowym gronie mamy firmę Znany Lekarz oferującą narzędzie do umawiania wizyt u specjalistów. Warto wspomnieć też o znanym i bijącym rekordowe kwoty dofinansowania Booksy – systemie zarządzania rezerwacjami, który łączy ideę tradycyjnego terminarza z nowymi technologiami. Sukces tych „jednorożców” jest wynikiem ciężkiej pracy, innowacyjnych pomysłów i zdolności do przewidywania potrzeb rynku. Mazowsze staje się coraz bardziej widocznym miejscem na światowej scenie startupowej, a historie takie jak te, przyciągają uwagę inwestorów i przedsiębiorców z całego świata.

Patrząc na listę projektów zakwalifikowanych do finału, nie sposób nie zauważyć globalnych trendów. Jednym z nich jest tworzenie gospodarki o obiegu zamkniętym, a drugim – rozwiązania oparte na AI.

Dla laureata każdej kategorii przewidziano nie tylko nagrody finansowe w wysokości 30 000 złotych, ale także wsparcie promocyjne i nagrody od partnerów konkursu, wśród których znalazły się m.in. Fundacja Przedsiębiorczości Technologicznej, HUAWEI Polska, Miasto Stołeczne Warszawa czy Koleje Mazowieckie.

Komisja, w skład której weszli eksperci biznesu Jacek Aleksandrowicz, Katarzyna Klimek, Tomasz Karwowski i Michał Misztal, zdecydowała o zakwalifikowaniu do następnego etapu konkursu 11 startupów.

Przedstawiamy je w kolejności alfabetycznej:

  • Anew – biżuteria vintage & upcycled: marka biżuteryjna, która rewolucjonizuje podejście do mody poprzez oferowanie biżuterii vintage, stworzonej co najmniej 50 lat temu, promując tym samym zrównoważony styl życia.
  • BabyRAIN – oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji, wspomagające rodziców i lekarzy w diagnozowaniu zaburzeń u małych dzieci ze spektrum autyzmu oraz monitorowaniu ich postępów rehabilitacyjnych.
  • Portal pracy bezCV – platforma internetowa oparta na technologii chatGPT pozwalająca na precyzyjne określenie umiejętności i preferencji zawodowych kandydatów. Rozwiązanie oparte na analizie psychologicznej i doradztwie zawodowym.
  • Platforma edukacyjna HeyEdu – platforma edukacyjna zaprojektowana tak, aby pomóc studentom osiągnąć swoje cele edukacyjne i rozwinąć pełen potencjał.
  • intu. – cyrkularna marka odzieżowa angażująca się w oczyszczanie środowiska poprzez produkcję odzieży z materiałów odzyskanych po zamkniętych firmach odzieżowych i niewyprzedanych kolekcjach.
  • Live.Market VideoCommerce Suite – kompleksowa platforma do VideoCommerce umożliwiająca efektywne zarządzanie treściami wideo, transmisje na żywo na różnych platformach społecznościowych oraz interaktywne wzbogacenie sklepów internetowych.
  • ONE:ITEM – produkt, który łączy funkcjonalność plecaka i torby. To praktyczne połączenie daje użytkownikom większą elastyczność w codziennym noszeniu swoich rzeczy, zapewniając zarówno wygodę, jak i styl.
  • Rebread Cosmetics – innowacyjne podejście do wykorzystania czerstwego chleba w branży kosmetycznej. Firma opiera swoje rozwiązanie na wiedzy naukowej, aby opracować receptury peelingów, w których czerstwe pieczywo pełni funkcję naturalnego ścierniwa.
  • SaveWater – system sterowania, który za pomocą analizy wilgotności gruntu, rodzaju roślinności i prognozy pogody umożliwia optymalne nawadnianie terenów zielonych, przyczyniając się do efektywnego wykorzystania wody.
  • Stoneoutlet – marketplace skupiony na branży kamieniarskiej. Platforma umożliwia katalogowanie i sprzedaż pozostałości poprodukcyjnych, takich jak resztki kamieni, które mogą być wykorzystane do tworzenia nowych produktów, np. blatów marmurowych do łazienki, kuchni czy stolików. To kreatywne podejście do zmniejszania marnotrawstwa i tworzenia nowych zastosowań dla takich materiałów.
  • TuInwestor – Wirtualny Analityk AI do pozyskiwania danych gospodarczych. Wykorzystuje sztuczną inteligencję do analizy danych gospodarczych polskich i zagranicznych spółek notowanych na polskiej giełdzie. To narzędzie, które może przyspieszyć procesy decyzyjne w biznesie i inwestycjach.
  •  

Wielki finał konkursu Startuj z Mazowsza” odbędzie się 5 października 2023 r. Wydarzenie zgromadzi pasjonatów przedsiębiorczości, innowacji i inspirujących pomysłów, stanowiąc istotny krok w rozwoju lokalnej społeczności startupowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*