Europejski Tydzień Mobilności w Ciechanowie

Ciechanów po raz kolejny włącza się w Europejski Tydzień Mobilności obchodzony między 16 a 22 września. Każdego z tych dni użytkownicy rowerów miejskich będą mogli skorzystać z darmowej godziny jazdy. Z kolei 22 września w ramach „Dnia bez samochodu” przejazdy autobusami ZKM będą bezpłatne.

Europejski Tydzień Mobilności, zwany też Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu, to międzynarodowa kampania proekologiczna. Tegorocznym mottem jest hasło „Oszczędzaj energię”. Akcja ma na celu wpieranie idei proekologicznych oraz zmniejszenie ilości spalin wytwarzanych przez miliony aut poruszających się po miastach na całym świecie.

W ramach kampanii użytkownicy Ciechanowskiego Roweru Miejskiego będą mogli przez cały tydzień (od 16 do 22 września) bezpłatnie korzystać z jednośladu przez pierwszą godzinę jazdy. Rower można pobrać na dowolnej stacji CRM.

Aby wypożyczyć rower wystarczy zarejestrować się w systemie poprzez aplikację mobilną. Nie trzeba wprowadzać żadnych kodów ani wykonywać dodatkowych operacji. Po przekroczeniu darmowego czasu opłata będzie naliczana na standardowych zasadach.

Finałem Europejskiego Tygodnia Mobilności będzie „Dzień bez samochodu” przypadający 22 września. Tego dnia osoby poruszające się miejskimi autobusami będą mogły jeździć bez biletu. Przejazdy wszystkimi liniami ZKM będą bezpłatne.

Zachęcamy mieszkańców do rezygnacji z jazdy samochodem i korzystania
z alternatywnych środków transportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*