Nowe czarne punkty na Mazowszu

Czas wakacji wiąże się nie tylko z wypoczynkiem ale również z niebezpieczeństwem, szczególnie nad wodą. Dlatego też policja wraz z samorządem województwa mazowieckiego oznaczyła najbardziej niebezpieczne miejsca tzw. czarnymi punktami wodnymi. W tym roku pojawi się kolejnych 8 tablic ostrzegawczych. W sumie na terenie naszego regionu będzie ich już 140.

Marszałek,Adam Struzik podkreśla:

Wakacyjna aura niewątpliwie sprzyja wypoczynkowi nad wodą. Niestety, bardzo często, chcąc wypocząć w mniej zatłoczonym miejscu, wybieramy akweny niestrzeżone, a co za tym idzie niebezpieczne. Nasza akcja skierowana jest właśnie do tych osób, które nie bacząc na niebezpieczeństwa wypoczywają w miejscach niekoniecznie do tego celu przeznaczonych. Liczymy, że dzięki tej akcji mieszkańcy Mazowsza będą zachowywać większą ostrożność tam, gdzie zobaczą znaki ostrzegawcze.

Urząd marszałkowski w porozumieniu z Komendą Stołeczną Policji i Komendą Wojewódzką Policji już od ośmiu lat oznakowuje te akweny, w których dochodzi do największej liczby wypadków tablicami „Czarny punkt wodny”. W tym roku do istniejących 132 punktów dołączy 8 nowych, a 46 zostanie wymienionych – 33 na terenie objętym działaniem Komendy Wojewódzkiej Policji, a 13 na terenie objętym działaniem Komendy Stołecznej Policji.

Najczęstszą przyczyną tragedii nad wodą jest lekkomyślność i alkohol. Niestety, wypoczywając zapominamy o elementarnych zasadach bezpieczeństwa. Nawet w chwilach relaksu powinniśmy pamiętać o tym, że bezpieczeństwo nasze i naszych najbliższych zależy od tego, jak poważnie potraktujemy zagrożenie. Nasi policjanci zawsze ofiarnie niosą pomoc potrzebującym na wodzie i zrobimy wszystko, aby zawsze byli na czas – zaznacza nadkom. Agnieszka Gajewska-Kosim, naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Stołecznej Policji.

W tym roku na terenie Mazowsza pojawi się 8 nowych czarnych punktów wodnych. Staną one w miejscowościach: Ostrołęka (rzeka Narew, 2 tablice), Kruki (pow. ostrołęcki, wyrobisko pożwirowe), Czerwińsk nad Wisłą (pow. płoński, rzeka Wisła), Jednorożec (pow. przasnyski, rzeka Orzyc), Ponikiew (pow. pułtuski, rzeka Narew, tzw. „Biała Góra”), Brańszczyk (pow. wyszkowski, rzeka Bug) oraz Lubiel Nowy (pow. wyszkowski, rzeka Narew).

 

Na podstawie inf. Marty Milewskiej – rzeczniczki prasowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*