Wystawa fotograficzna „Zen w szuwarach" Katarzyny Długosz

Zapraszamy na otwarcie wyjątkowej wystawy fotograficznej Katarzyny Długosz zatytułowanej „Zen w szuwarach”, która odbędzie się 29.02.2024 (czwartek), o godzinie 18:00, w Klubokawiarni W18, ul. Warszawska 18, wstęp wolny!

Autorka o wystawie

„Zen w szuwarach” to część fotograficznej twórczości. Część życia, kontemplacji, rozważań. To wdzięczności jakie doświadczam będąc tu i  teraz. Fotografia i bycie w terenie pozwala mi docenić cud życia, którym wszyscy zostajemy obdarowani. Skłania do pochylenia się nad źdźbłem trawy, do obserwacji światła padającego na liście drzew. Sprawia, że bardziej wyostrzam wszystkie swoje zmysły. Dzięki niej staję się uważna na to, co wokół mnie i we mnie. To wszystko pozwala mi odnaleźć spokój i czyni mnie szczęśliwym człowiekiem. Zapraszam do wspólnej zadumy nad otaczającym nas pięknem.

Katarzyna Długosz

Absolwentka Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej, specjalność Fotografia, PWSFTviT w Łodzi. Fotografia to hobby, któremu poświęca większość wolnego czasu. Szczególnie bliska jest jej fotografia tradycyjna, choć nie są jej obce techniki cyfrowe. Głównym obiektem jej zainteresowań jest przyroda. Jeśli wybiera się w plener, to na wschód słońca lub spotkanie ze zwierzętami. W pierwszym przypadku zawsze towarzyszy jej aparat analogowy. W drugim – cyfrowy z dłuższym obiektywem.

Jej prace zostały wyróżnione i nagrodzone w wielu krajowych oraz międzynarodowych konkursach fotograficznych m.in.: IPA (International Photography Awards),  Px3 (The Prix de Ła Photographie Paris), MonoVisions Photography Award, Neutral Density Photography Awards,  Pollux Awards, Julia Margaret Cameron Award, Monochrome Awards, FAPA (Fine Art Photography Awards); National Geographic Polska. Na swoim koncie posiada również udział w wystawach i festiwalach m.in. w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, FotoArt Festival w Bielsku-Białej czy w ramach Międzynarodowego Przeglądu Sztuki w Pałacu Struga.

Źródło: COEK STUDIO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*