W piątek otwarcie zmodernizowanego basenu odkrytego

Jutro, 7 lipca, zostanie udostępniony mieszkańcom basen odkryty, który pierwszy raz przeszedł kompleksową modernizację oraz został wyposażony w dodatkowe elementy. Wyremontowana została niecka i wymieniona nawierzchnia wokół basenu. Pojawiły się nowe natryski, toalety typu „toi-toi”, żagle przeciwsłoneczne, zjeżdżalnie oraz leżaki. W piątek, sobotę i niedzielę wstęp jest bezpłatny. Na piątek przygotowano dodatkowe atrakcje.

W ramach modernizacji niecki, skute zostały stare kafelki. Powstała nowa warstwa wyrównująca i uzupełniająca, co ma wpływ na bezpieczeństwo korzystających z basenu. Zmodernizowana została również powierzchnia wokół basenu. Wymieniono podbudowę plaży basenowej, pojawiła się tam kostka brukowa. Odnowione zostały tereny zielone. Na plaży basenowej zamontowano nowe natryski i przebieralnie, do dyspozycji są toalety typu „toi toi”. Obiekt wyposażony został w 6 żagli przeciwsłonecznych, dwie zjeżdżalnie do wody dla dzieci i 40 plastikowych leżaków.

Przez pierwsze trzy dni funkcjonowania (7-9 lipca) wejście na basen będzie bezpłatne. W piątek pojawią się stoiska gastronomiczne oraz muzyka.

Ceny biletów i godziny otwarcia nie ulegną zmianie. Basen będzie czynny w godz. 10.00-18.00, codziennie, przez całe wakacje. Bilet normalny kosztuje 5,40 zł, ulgowy 3,25 zł. Bilet upoważnia do jednorazowego wejścia. Wstęp bezpłatny mają uczniowie miejskich szkół, którzy ukończyli rok szkolny ze świadectwem z czerwonym paskiem (wystarczy jednorazowo w kasie okazać świadectwo i legitymację szkolną).

Obiekt w dotychczasowym kształcie funkcjonował od 1988 roku i od tego czasu nigdy nie przeszedł kapitalnego remontu. Wykonywane były jedynie bieżące prace naprawcze.

 

Renata Jeziółkowka

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Ciechanów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*