Piknik Europejski „Bazar Kultury”

W rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej na ul. Warszawskiej i pasażu im. Marii Konopnickiej zorganizowany zostanie Piknik Europejski „Bazar Kultur”, w ramach którego odbędą się: parada, występy, konkursy, pokazy, biegowa gra miejska. Pojawią się stoiska, przygotowane zostaną animacje. Wydarzenie zaplanowane jest w godz. 12.00-17.00.

Na początek, spod kwiaciarni „Goździk”, ulicą Warszawską, w kierunku pasażu przejdzie parada z udziałem Orkiestry Dętej OSP Ciechanów i zespołu Mada Dance. Na pasażu orkiestra da koncert, następnie z pokazem wystąpi Mada Dance, po czym przewidziany jest występ chóru ze szkoły TWP. O godz. 14.30 rozpocznie się konkurs wiedzy o UE dla dzieci i młodzieży, a  godz. 15.00 będzie miała miejsce tematyczna pogadanka „Kawiarenka Europejska” – słowem po Europie. Później w planach jest koncert chóru „Legato” Uniwersytetu III Wieku, a o godz. 16.15. konkurs wokalny „Otwórz się na Europę”. Biegowa Gra Miejska, przygotowana przez stowarzyszenie Mazovia ProActiv, wystartuje o godz. 13.00. Dla grupy marszowej przewidziana jest trasa 3 km, dla początkującej 6 km, dla zaawansowanej 9 km, dla rowerowej 22 km. Uczestnicy będą musieli docierać do kolejnych punktów w mieście, przede wszystkim miejsc inwestycji przy udziale środków unijnych.

Organizatorami Pikniku Europejskiego są: Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej STUDIO, Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych, Urząd Miasta Ciechanów.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*