Podsumowanie weekendu na drogach Powiatu Ciechanowskiego

W miniony weekend policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h oraz dwóch nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi dodatkowo jeden z zatrzymanych kierował wbrew sądowemu zakazowi. Kontroli trzeźwości poddano 690 kierowców. W piątek odnotowano wypadek drogowy z udziałem motorowerzysty. 

Policjanci zatrzymali dwóch piratów drogowych, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. W piątek 6 października w miejscowości  Kraszewo 40 -letni kierowca skody pędził przez miejscowość z prędkością 105 km/h. Drugi kierowca, który jechał z nadmierną prędkością został zatrzymany w niedzielę 8 października w miejscowości Wola Wierzbowska 49-latek oplem astrą przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h. 

Kierowcy stracili prawa jazdy, zostali również ukarani mandatami. Na kontach kierowców pojawi się również dodatkowych 10 punktów karnych. 

Ciechanowscy policjanci zatrzymali i tym samym wyeliminowali z ruchu 2 nietrzeźwych kierowców. 8 października o godz. 1:30 w Ciechanowie na ul. Sikorskiego, policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali nietrzeźwego kierowcę daewoo. 32-letni mieszkaniec Ciechanowa kierował samochodem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Tego samego dnia o godz. 17:45 w Kraszewie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 34-letniego kierowcę motoroweru Taotao, który był nietrzeźwy oraz mężczyznę obowiązywał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Badanie stanu trzeźwości wskazało, że 34-latek miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. 

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności, zakazem prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz nawiązką w wys. 5 tys. złotych ( w przypadku popełnienia przestępstwa prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości kolejny raz, podlega karze bezwzględnego pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz nawiązka w wysokości min. 10 tys. złotych) Kodeks karny za złamanie sądowego zakazu przewiduje karę do 5 lat więzienia.

Źródło:KPP Ciechanów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*