Powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju BRD

Sezon rowerowy rozpoczęty, więcej rowerzystów na drogach i ścieżkach rowerowych. Do akcji przystąpili również policjanci, którzy mają na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników jednośladów.

22 kwietnia odbędzie się inauguracja ogólnopolskiej akcji poświęconej problematyce bezpieczeństwa rowerzystów, w ramach kampanii „ Kręci mnie bezpieczeństwo”. Ciechanowscy policjanci już 26 kwietnia przeprowadzą eliminacje powiatowe do XV Ogólnopolskiego Turnieju BRD, w ramach którego będzie promowane bezpieczne poruszanie się po drogach rowerem.
XL Ogólnopolski Turniej BRD – eliminacje powiatowe

Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie wspólnie z Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Ciechanowie po raz kolejny organizują eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Eliminacje odbędą się już 26 kwietnia a gospodarzem turnieju będzie Gimnazjum w Opinogórze Górnej. ( Uroczyste rozpoczęcie turnieju o godz. 9:00 )
Drużyny 4 osobowe klas podstawowych i drużyny 3 osobowe klas gimnazjalnych rywalizować będą w trzech konkurencjach: teście wiedzy, jeździe rowerem po torze sprawnościowym oraz w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Zwycięskie drużyny turnieju na szczeblu powiatowym wezmą udział w eliminacjach rejonowych.
Celem turnieju jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, podnoszenie wiedzy ze znajomości przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

fot.http://word.elblag.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*