Rolnicza „Solidarność” reaguje na słowa Premiera Donalda Tuska

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność” wydał oświadczenie w sprawie wypowiedzi Premiera Donalda Tuska dotyczącej uznania przejść granicznych z Ukrainą za infrastrukturę krytyczną w związku z protestami rolników.

„Stanowczo oświadczamy, że pojazdy z pomocą humanitarną, pomocą wojskową oraz pojazdy typu ADR są przepuszczane przez wszystkie blokady na bieżąco, poza kolejnością i nie są nam znane przypadki blokowania takich transportów.

Słowa Pana Premiera są niedopuszczalną manipulacją, mająca za zadanie stłumienie protestów rolniczych i odwrócenie uwagi od nieudolności rządu RP i zaniechania rozwiązań systemowych dla upadających polskich rodzinnych gospodarstw rolnych.

NSZZ RI Solidarność oświadcza, że jako jeden z organizatorów protestów jesteśmy zobowiązani do przestrzegania prawa oraz zapewnienia bezpiecznych warunków prowadzonych działań w ramach 30 dniowego strajku generalnego rolników. Wszelkie doniesienia sugerujące inaczej są nieprawdziwe i stanowią fałszywe oskarżenia” – przekazał przewodniczący rolniczej Solidarności, Tomasz Obszański.

Źródło: NSZZ RI Solidarność

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*