Ruszył pierwszy etap remontu ul. Kolbego

Dziś rozpoczęły się prace remontowe na ul. Kolbego. W ramach pierwszego etapu modernizacji nowa nawierzchnia pojawi się na 200-metrowym odcinku od ul. Leśnej do ul. Szymanowskiego.

Obecnie wykonywane jest frezowanie nawierzchni na grubości 4 cm. Następnie regulowane będą studnie deszczowe i sanitarne oraz wpusty deszczowe. Na koniec nastąpi ułożenie nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych o grubości do 5 cm.

Rozpoczęte dziś prace potrwają około 2 tygodni, w zależności od warunków pogodowych. 

O wykonanie robót w tej części miasta wnioskowali mieszkańcy podczas spotkań osiedlowych z prezydentem. Zadanie znalazło się na liście zadań remontowych i inwestycyjnych przeznaczonych do realizacji w bieżącym roku. Prace na kolejnych odcinkach ul. Kolbego będą kontynuowane w miarę dostępności środków finansowych w budżecie miasta. 

W tym roku na osiedlu „Zachód” pełną przebudowę i modernizację przeszła już ul. Leśna. Ulica została poszerzona, ma nową nawierzchnię i oświetlenie, a mieszkańcy mogą korzystać z bezpiecznych chodników oraz ścieżki rowerowej. W najbliższych planach miasta jest też przebudowa ul. Granicznej i ul. Widnej.

Źródło: UM Ciechanów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*