Terytorialsi dostarczyli 20 ton żywność dla mieszkańców gminy Czerwińsk nad Wisłą

Na wniosek Burmistrza Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą wsparcie w postaci prawie 20 ton żywności dla mieszkańców gminy dostarczyli terytorialsi z ciechanowskiego batalionu. 

Żołnierze 5 MBOT od samego początku walki z koronawirusem zostali włączeni do działań mających na celu przeciwdziałanie i ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2. W ramach operacji pk.  „Trwała Odporność” opiekują się osobami starszymi i weteranami zamieszkującymi rejon działania 5 Brygady, wspierają personel medyczny w 29 Szpitalach i trzech DPS-ach, a także wspierają instytucje pomocowe i samorządy terytorialne w transporcie i dystrybucji żywności do osób potrzebujących i przebywających na kwarantannie a także wspierają działalność Agencji Rezerw Materiałowych w Komorowie. 

Wczoraj, dzięki żołnierzom 51 batalionu lekkiej piechoty z Ciechanowa, 20 ton żywności trafiło do Czerwińska nad Wisłą. Żywność została pozyskana przez GOPS w Jońcu i w najbliższych dniach żywność w postaci blisko 200  paczek przygotowanych także przez żołnierzy, trafi do mieszkańców gminy. Z pomocy skorzystać mogą rodziny objęte Programem Operacyjnym Pomoc Żywnościowa 2014-2020. 

Źródło/foto: 5.Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*