Terytorialsi podsumowali sportowe zmagania za 2022 rok

W czwartek, 15 grudnia br. odbyła się Gala Sportu – roczne podsumowanie sportowego wysiłku żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Gala traktowana jest jako święto sportowców w mundurach, zawodników uprawiających różne dyscypliny sportowe, a także święto wszystkich Terytorialsów.

Podczas gali uhonorowano najlepszych dowódców brygad i komendantów Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy w różny sposób wspierali swoich podwładnych w walce o najwyższe trofea w 2022 r. Żołnierze rywalizowali w 10 dyscyplinach sportowych: biegach przełajowych i na orientację, strzelaniu sportowym z pistoletu oraz karabinka, pięcioboju wojskowym, biathlonie letnim, pływaniu, piłce siatkowej, koszykówce oraz futsalu. Wojskowi sportowcy dzięki swojej determinacji, silnej woli oraz wsparciu przełożonych przygotowali się do rywalizacji sportowej przy jednoczesnym wykonywaniu zadań i ćwiczeń wojskowych. Sportowe zacięcie i determinacja w dążeniu do celu zaowocowały niewątpliwym sukcesem.

Tegoroczne podium przedstawia się następująco:

  1. miejsce: 14 Zachodniopomorska Brygada OT
  2. miejsce: 3 Podkarpacka Brygada OT
  3. miejsce: 4 Warmińsko-Mazurska Brygada OT.

Zwieńczeniem całego wydarzenia było ogłoszenie wyników plebiscytu na najlepszego sportowca Wojsk Obrony Terytorialnej. Głosować mogli wszyscy żołnierze formacji. Walka trwała do samego końca. Podczas Gali dowódca WOT zwrócił się do zawodników, którzy uplasowali się w pierwszej dziesiątce – Dziękuje Wam, jestem pełen uznania w odniesieniu do tego co robicie i chcę Wam powiedzieć, że robicie to nie tylko dla siebie, ale macie potężny wpływ na Waszych kolegów,  na to w jaki sposób postrzega się naszą formację i jak budowane są Siły Zbrojne.

Najlepszym sportowcem WOT w 2022 r. został żołnierz z 1 Podlaskiej BOT, drugie i trzecie miejsce zajęli terytorialsi z 14 Zachodniopomorskiej BOT.

Foto: WOT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*