Ukradł samochód, później kierował nim w stanie nietrzeźwości

Ciechanowscy policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który wykorzystując sytuację i pozostawione w stacyjce kluczyki ukradł samochód. Następnie w stanie nietrzeźwości poruszał się autem wbrew orzeczonym zakazom sądowym. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

W sobotę około godz. 15:00 dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży pojazdu marki VW Golf w centrum miasta. Policjanci Wydziału Prewencji ustalili, że zgłaszający pozostawił niezamknięty pojazd wraz z kluczykami, dokumentami i telefonem na parkingu przed sklepem i poszedł na zakupy. Po powrocie auta już nie było. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania pojazdu. W krótkim czasie znaleźli skradziony samochód, a w nim 27-latka. Mężczyzna w trakcie zatrzymania miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że ma na swoim koncie dwa aktywne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Odzyskany samochód przekazano zgłaszającemu.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Zarówno za kradzież jak i złamanie sądowych zakazów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna musi liczyć się także z odpowiedzialnością za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Policja apeluje o właściwe zabezpieczanie mienia. Nigdy nie zostawiajmy otwartego samochodu natomiast w pojeździe cennych przedmiotów.

in:KPP Ciechanów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*