Zagospodarowanie pasażu Marii Konopnickiej – ruszyły pierwsze prace

Rozpoczęły się pierwsze prace porządkowe przygotowujące teren pod inwestycję związaną z zagospodarowaniem pasażu Marii Konopnickiej z przyległym terenem, w ramach której powstanie siłownia zewnętrzna, parking, oświetlenie, nowa nawierzchnia z płyt kamiennych i kostki betonowej, pojawią się również nowe nasadzenia i elementy małej architektury. W miejscu zegara słonecznego pojawi się fontanna.
Ze względu na rozległy obszar prace będą prowadzone etapowo. W pierwszej kolejności wykonany zostanie odcinek od ul. Warszawskiej do ul. 11 Pułku Ułanów Legionowych. Powstanie tam reprezentacyjna część komunikacyjna o podwyższonych walorach estetycznych nawiązujących wizualnie do ul. Warszawskiej.
W następnej kolejności będzie wykonany teren między blokami. Powstanie tam nowa nawierzchnia z kostki betonowej imitującej granit, nowe miejsca parkingowe oraz dojazd do garaży. Pojawi się również urządzenie zabawowe dla dzieci. Od strony ul. Mikołajczyka wybudowana zostanie siłownia zewnętrzna.

W ramach zamówienia, w miejscu obecnego zegara słonecznego powstanie podświetlana fontanna z niecką w obudowie z kamienia naturalnego w formie siedziska. Zegar przeniesiony zostanie do parku im. Marii Konopnickiej.
Inwestycja ma stanowić kontynuację działań związanych z ożywieniem centrum miasta i ulicy Warszawskiej. – Zależy nam na uporządkowaniu zaniedbanych miejsc w ścisłym centrum, bo dzięki temu poprawiamy estetykę miasta i ulepszamy jego wizerunek w oczach mieszkańców i przyjezdnych. Nowe elementy małej architektury, dodatkowe nasadzenia zieleni, ale także zwiększenie liczby miejsc parkingowych w centrum to z pewnością kolejny krok zmieniający miasto zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców – podkreśla prezydent Krzysztof Kosiński.
Wybrany w przetargu wykonawca zrealizuje inwestycję za kwotę blisko 2 mln 800 tys. zł. Są to środki finansowe, które zostały do budżetu miasta wprowadzone w marcu tego roku jako wolne środki pozyskane przez władze miasta w 2015 roku z oszczędności minionej perspektywy finansowania inwestycji przez UE.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*