Część ul. Sienkiewicza otwarta!

Od dzisiaj tj. 2 października nastąpi otwarcie części zmodernizowanej ul. Sienkiewicz. Ulica dostępna będzie od skrzyżowania z ul. Tatarską do skrzyżowania z ul. Spółdzielczą (jeszcze przez tydzień wyłączone będzie samo skrzyżowanie z ul. Powstańców Warszawskich). Roboty kontynuowane będą na następnym fragmencie – między ul. Spółdzielczą a ul. Świętochowskiego.

Zamykanie ul. Sienkiewicza jest konieczne podczas robót związanych z przekładaniem zabytkowej kostki. Zamknięty od najbliższego poniedziałku fragment kierowcy będą mogli omijać ul. Świętochowskiego, Wyzwolenia, Narutowicza. Od poniedziałku nieprzejezdne przez około tygodnia będzie jeszcze samo skrzyżowanie z ul. Powstańców Warszawskich. Skrzyżowanie z ul. Spółdzielczą będzie otwarte – dostępny będzie dojazd do tunelu.

W ramach inwestycji powstaje ścieżka rowerowa o nawierzchni bitumicznej, o szerokości 2 m i długości 1320 m. Przebudowana będzie jezdnia z nawierzchni z kostki kamiennej w sumie na odcinku długości 1122 m. Przebudowywane są chodniki po dwóch stronach ulicy (łączna powierzchnia to 6 500 m², szerokość 2 m).

Zadanie obejmuje także budowę:

  • 8 zatok autobusowych, postojowych, zjazdów,
  • montaż wiat przystankowych, ławek, koszy na śmieci, stojaków na rowery,
  • wymianę wpustów ulicznych kanalizacji deszczowej. Wymieniono oświetlenie uliczne, teren przyległy został zagospodarowany zielenią: wykonane są zieleńce, nasadzenia żywopłotów, nasadzenia zastępcze.

Zakończenie całej inwestycji planowane jest na początek 2018 roku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*