Jarmark Bożonarodzeniowy i Wigilia dla Mieszkańców

Trzydniowy Jarmark Bożonarodzeniowy rozpocznie się 16 grudnia. Przed ratuszem i na ulicy Warszawskiej pojawią się stoiska, w tle rozbrzmiewać będą dźwięki kolęd i świątecznych piosenek. Zaplanowane są występy zespołów, spotkania ze Świętym Mikołajem, a w niedzielę Wigilia dla Mieszkańców.

Jarmark zacznie się w następny piątek, 16 grudnia, o godzinie 15.00. Tego dnia trwał będzie do godziny 19.00. W sobotę ruszy już o godzinie 10.00. Między godz. 11.00 a 14.00 na miejscu obecny będzie Święty Mikołaj, o godzinie 11.00 przewidziany jest godzinny występ zespołu z ukraińskiego miasta Chmielnicki – miasta partnerskiego Ciechanowa. Na jarmarku będzie także stoisko z tamtejszymi wyrobami regionalnymi i rękodziełem artystycznym. Ukraiński zespół wystąpi także w niedzielę, o godzinie 11.30. W niedzielę jarmark rozpocznie się o godzinie 10.00. Świętego Mikołaja będzie można spotkać między godziną 11.00 a 15.00. O godzinie 12.00 prezydent złoży świąteczne życzenia, harcerze przekażą Betlejemskie Światełko Pokoju, a następnie odbędzie się Wigilia dla Mieszkańców. Zorganizowany zostanie poczęstunek, w kubeczkach rozdawany będzie świąteczny grzaniec. O 12.15 wystąpi zespół Żywioły ART, o godz. 12.45 Miejska Orkiestra Dęta OSP Ciechanów. Jarmark zakończy się o godzinie 15.00.

W trzydniowym wydarzeniu weźmie udział około 40 wystawców, chętni kupcy i rękodzielnicy jeszcze dziś mogą się zgłaszać (zgłoszenia przyjmuje COEK STUDIO). Na jarmarku będzie można kupić m.in. regionalne potrawy, pieczywo, sery, wędliny, słodycze, napoje jak również rękodzieło, obrazy, zabawki, stroiki, różnego rodzaju akcesoria i ozdoby świąteczne.

To wydarzenie wprowadzi nas w świąteczny nastrój. Tak jak w ubiegłym roku, będą drewniane domki, świąteczna muzyka, wspólna wigilia. Klimat potęgować będzie iluminacja, przewidziane są różne atrakcje. Spotkajmy się, spędźmy miło tych kilka wyjątkowych przedświątecznych dni” – zaprasza prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

Organizatorem Jarmarku Bożonarodzeniowego jest Urząd Miasta Ciechanów oraz Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej STUDIO.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*