Nowa sygnalizacja na skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej i Ranieckiej

Ruszyły prace związane z budową sygnalizacji, o którą od dawna zabiegali mieszkańcy osiedla „Płońska”. Roboty rozpoczynają się od montażu kabli elektroenergetycznych, sterownika, studni i kanalizacji kablowej. Wykonane zostaną przepusty, przeciski, konstrukcje wsporcze. Zamontowanych zostanie 20 sygnalizatorów. Inwestycja zakończy się jeszcze w sierpniu.

Mieszkańcy postulowali o sygnalizację świetlną, zwracając uwagę, że skrzyżowanie jest niebezpieczne, szczególnie dla pieszych. Podkreślali, że krzyżują się drogi z dwoma i trzema pasami jezdni, a kierowcy często rozwijają duże prędkości. Przez ruchliwą ulicę Armii Krajowej przebiega także ścieżka rowerowa, w pobliżu skrzyżowania zlokalizowany jest przystanek autobusowy. . Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z budową sygnalizacji zostało wpisana na listę inwestycji i remontów, opracowaną po spotkaniach osiedlowych z prezydentem.

Między innymi w jezdni na ulicy Armii Krajowej przed przejściami dla pieszych za kilka dni zamontowane zostaną punktowe elementy świecące, czyli „kocie oczka”.

Tekst: UM

  1. Marcin pisze:

    Na tym odcinku przydał by się fotoradar i swiatla na skrzyżowaniu ulicy AK z Harcerską

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*